تبلیغات
نوشته های جالب - فرش جدید هوای خانه را تمیز می کند
تاریخ : شنبه 30 مهر 1390 | 07:47 ق.ظ | نویسنده : مائده امین پور

مقام های یک کارخانه فرش بافی در هلند می گویند، یک نوع جدید فرش بافته اند که نه تنها زیر پا را نرم می سازد بلکه به پاک کردن هوای داخل خانه کمک می کند.

به گزارش یونایتدپرس، مقامات کارخانه فرش بافی "دسو" ( Desso) می گویند: این فرش جدید که "ایرمستر" (AirMaster) نام دارد میزان گرد و غبار و ذرات معلق در هوا را به اندازه قابل توجهی کاهش می دهد.
این فرش که بر اساس فناوری ثبت شده، بافته شده برای جذب درصد بیشتری از ذرات گرد و غبار نسبت به فرش ها و کف پوش های معمولی، طراحی شده است.
آزمایش های مستقل توسط موسسه آزمایشگاهی آلمان تایید کرده است که ایرمستر در جذب و حفظ گرد و غبارهای ریز نسبت به کف پوش های سخت هشت برابر و نسبت به فرش های استاندارد چهار برابر موثرتر است.

این آزمایش ها نشان داد که ایرمستر 80 درصد گرد و غبارهای ذخیره شده را در جریان جارو برقی کشیدن آزاد می کند که نسبت به فرش استاندارد 16 درصد بهبود یافته است.
همچنین ایرمستر با نگاه داشتن و بی حرکت ساختن ذرات مضر آلرژی زا در فرش، انتشار این ذرات را کاهش می دهد و کیفیت هوای داخل خانه را بةطور قابل توجهی بهبود می بخشد و خطر بروز مشکلات مرتبط با سلامتی مانند آسم را کاهش می دهد.