تبلیغات
نوشته های جالب - رونمایی از نخستین آبگرمکن خورشیدی پیشرفته
تاریخ : جمعه 7 مرداد 1390 | 06:04 ق.ظ | نویسنده : مائده امین پور

سازنده این آبگرمکن خورشیدی پیشرفته گفت: نخستین آبگرمکن خورشیدی پیشرفته خاورمیانه رونمایی شد.

داوود باقری در حاشیه نخستین نمایشگاه بهینه‌سازی انرژی در هتل پارس مشهد اظهار داشت: این آبگرمکن خورشیدی تا 80 درصد در مصرف انرژی یک خانواده ایرانی صرفه‌جویی می‌کند. سازنده این آبگرمکن خورشیدی پیشرفته گفت: 40 درصد از قطعات این آبگرمکن داخلی و بقیه خارجی است.
باقری افزود: کارشناسان شرکت انرژی تجدیدپذیر خراسان رضوی " افشید " در مدت شش‌ماه این آبگرمکن را طراحی و ساختند. وی تصریح کرد: آبگرمکن خورشیدی مذکور از راندمان بالایی نسبت به سایر آبگرمکن‌های دیگر برخوردار است
.

سازنده آبگرمکن خورشیدی پیشرفته اظهار داشت: سطح آبگرمکن خورشیدی پیشرفته برخلاف سایر آبگرمکن‌ها دایره‌ای شکل بوده و از هنگام طلوع تاغروب خورشید همواره زاویه تابش 90 درجه است.
باقری تاکید کرد: وجود دولایه خلأ بین لایه‌های جذبی انرژی خورشید سبب شده تا تقریبا انرژی خورشید از دست خارج نشده و آبگرمکن تا ساعاتی از شب گرم بماند. وی اظهار داشت: تمام قطعات آبگرمکن خورشیدی پیشرفته برخلاف مدل‌های دیگر قابل تعویض است و سیستم انتقال آب با بهره گیری از لوله‌های مسی در آن حذف شده است
.
سازنده این آبگرمکن خورشیدی پیشرفته گفت: با هدفمندسازی یارانه‌ها این دستگاه قابل استفاده در منطقه خراسان رضوی و کشور بوده و درشرایط فعلی باید انرژی‌های نو جایگزین شود. وی بیان داشت: هزینه ساخت و طراحی آبگرمکن‌های خورشیدی پیشرفته شش میلیون ریال است که توسط بخش خصوصی پرداخت شده است.