تبلیغات
نوشته های جالب - بودجه امسال فقط برای خروج یک خانوار از جنگل های رشت است:

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان رشت:
بودجه امسال فقط برای خروج یک خانوار از جنگل های رشت است


 بزرگنمایی

سبزپرس – گروه منابع طبیعی ؛ لیلا مسروری : مهندس جلیل جعفری ، رییس اداره منابع طبیعی شهرستان رشت در ارائه آمار 5 ماهه نخست سال جاری، از کشف و ضبط بیش از یکصد و سه متر مکعب انواع چوب قاچاق ، توقیف 7 دستگاه وسیله نقلیه سنگین و دستگیری 9 نفر از متخلفان جرائم مربوط به حوزه منابع طبیعی این شهرستان خبر داد.

    به گزارش خبرنگار سبزپرس در گیلان جعفری در خصوص وضعیت طرح ساماندهی خروج جنگل نشینان و دام ها گفت : " از آغاز سال 1382 تا پایان سال 1387 ، 18 خانوار جنگل نشین با بیش از یـکهـــزار و635  واحد دامی از جنگل های این شهرستان خارج شدند که موجب آزاد سازی  بیش از 20 هکتار از عرصه های ملی شهرستان رشت شد. "
  وی تاکید کرد : " متاسفانه کمبود اعتبارات تخصیصی اجرای مناسب این طرح مهم را با رکود شدید مواجه می کند . اعتباری که در سال 88 به شهرستان رشت تخصیص یافته تنها 50 میلیون تومان است که فقط امکان خروج یک خانوار از جنگل های این شهرستان را می دهد. "
   رییس اداره منابع طبیعی رشت با اشاره به افزایش نرخ تورم در سال های آتی ، تاخیر در خرید حقوق ارتفــاقـی جنگل نشینان را موجب اتلاف در آمدهای دولت خواند.
   جعـفـــری همچنین از واکاری 65 هکتار از عرصه های جنگلی شهرستان رشت در سال جاری خبر داد که در این طرح، نهال های آسیب دیده یا خشک شده از عرصه ها خارج و نهال های تازه و جوان جایگزین می شوند.
   این مقام مسئول کمبود نیروهای حفاظتی با توجه به گستردگی حوزه ، نامناسب بودن فضای اداری ، لزوم آموزش های بهنگام پرسنل با توجه به پست های سازمانی و کمبود نیروهای متخصص و کارآمد را از مسائل و مشکلات اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان رشت دانست .